no image

Strona Pamięci dla Twojego bliskiego


Prywatna Strona Pamięci oferuje Państwu wyjątkową możliwość podzielenia się zdjęciami i innymi informacjami z ludźmi, którzy jeszcze się nie narodzili, ale o których już dziś myślicie z miłością.

Każdy użytkownik prywatny, który wykupi utrzymanie Strony Pamięci otrzymuje 2 (dwie) porcelanowe płytki o wymiarach 5 x 5 centymetrów z kodem QR prowadzącym do indywidualnej Strony Pamięci. Wszystkie dane, które umieścisz na Stronie Pamięci będą przechowywane i udostępniane na naszych serwerach przez minimum 20 lat. W Polsce 20 lat to standardowy okres utrzymania nagrobka na cmentarzu. Wszystko wskazuje też na to, że po 20 latach Państwa Strony Pamięci pozostaną czytelne. Długoterminowe przechowywanie danych jest w naszym wspólnym interesie. Im dłużej nasza organizacja przechowuje te dane, tym cenniejszy stanie się nasz wspólny projekt. Koszt Strony Pamięci to opłata jednorazowa w wysokości 700 (siemiuset) złotych obejmujący także koszty przesyłki płytek i eleganckie opakowanie. 

Dlaczego rozmiar 5x5 cm, dlaczego kolory biały i czarny oraz dlaczego porcelana i dlaczego kod w formacie QR?

Po przetestowaniu stwierdziliśmy, że rozmiar 5 x 5 cm jest wystarczająco duży, by go komfortowo skanować smartfonem z wygodniej odległości a jednocześnie wystarczająco mały, by mógł być w dyskretny sposób umieszczony na pomniku. Czarna-biała szachownica punktów jest łatwo odczytywana przez smartfony. Sama porcelana z której jest wykonana płytka ma niemal nieograniczoną trwałość. Po wielu wiekach nadal możemy podziwiać żywe kolory starożytnych chińskich zastaw stołowych i pić kawę w miśnieńskich czy nieborowskich filiżanek a po ponad 150 latach nadal rozpoznajemy twarze naszych przodków na zdjęciach.

Dlaczego wysyłamy dwie kopie kodu?

Jeden z kodów QR ma trafić na pomnik, a jedna kopia może pozostać w rodzinnym archiwum. Może się również zdarzyć, że jeden egzemplarz ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu podczas montażu. Wtedy pozostaje Państwu egzemplarz zapasowy. Z uwagi na możliwość uszkodzenia i warunki ustawowych gwarancji wymagamy, abyś przy montażu kodu skorzystał z usług kamieniarza.

Dlaczego kody QR?

Technologia nie wymaga zakupu licencji, okazała się ponadczasowa, a narzędzie do czytania kodów QR jest wbudowane w prawie każdy aparat fotograficzny prawie każdego każdego smartfona. Zakładamy, że w przyszłości wszyscy ludzie będą korzystać z podobnych do dzisiejszego smartfona urządzeń. 

Co mogę zrobić z moim kodem QR? 

Wraz ze Stroną Pamięci otrzymujesz także plik z kodem QR w formacie .PNG. Tej wersji pliku możesz używać w różnych mediach oraz w druku. Ten plik pdf możesz pobrać i wydrukować w dowolnym rozmiarze. Już w trakcie okresu próbnego i czekając swoją przesyłkę z kodami QR możesz dołączyć Stronę Pamięci do nekrologu, albumów rodzinnych, książek i innych publikacji. Indywidualny link kryjący się za kodem pozostanie aktywny przez wiele lat i może być używany w dowolnej publikacji nieograniczoną liczbę razy. 

kod QR na grobie

Podczas 14-dniowego okresu próbnego możesz swobodnie używać edytora WhatYouSeeIsWhatYouGet do tworzenia treści Twojej Strony Pamięci

  • Korzystając z naszego serwisu możesz edytować swoją własną Stronę Pamięci dodając niemal dowolny tekst, dokument i plik

  • Intuicyjnie dodajesz i usuwasz zdjęcia, tekst, linki i pliki. 

  • Nasz edytor Strony Pamiątkowej obsługuje różne języki a co za tym idzie różne alfabety i czcionki. 

  • Po uiszczeniu opłaty zachowujesz pełną możliwość edycji, Będziesz mógł wrócić na Stronę Pamięci i zmienić jej zawartość - nawet za kilka lat!

  • Jeśli nie opłacisz Strony Pamięci to nie przystąpimy do procedury produkcji płytek z kodem QR, a Ty nie zostaniesz obciążony żadną opłatą.

  • Wszystkie dane można usunąć w dowolnym momencie, o ile istnieje możliwość uzyskania dostępu do konta. My z naszej strony będziemy udostępniać Twoje treści tak długo, jak będzie to możliwe technicznie i organizacyjnie oraz prawnie.

  • Pozostajesz w pełni odpowiedzialny za zawartość swojej Strony Pamięci i jesteś ograniczony jedynie przez Warunki Użytkowaniania oraz prawo Polski i przepisy Unii Europejskiej.

  • Możesz również reprodukować wykupiony kod QR w dowolnej formie

  • Nie ponosimy odpowiedzialności za długoterminową dostępność zewnętrznych stron internetowych połączonych z Twoimi Stronami Pamięci dlatego postaraj się wstawić na Twoją stronę mozliwie wiele materiałów.

Czas dostawy

Nie dostarczamy kodów z dnia na dzień. Kody wysyłamy dwa razy w miesiącu. Dzieje się to około pierwszego dnia roboczego każdego miesiąca oraz w połowie miesiąca. 

Do realizacji dostaw w Polsce oraz na całym świecie korzystamy przede wszystkim z usług Poczty Polskiej. Wszystkie przesyłki międzynarodowe są odpowiednio ubezpieczone i zgłoszone w odpowiednim urzędzie celnym. Biorąc pod uwagę powyższe procedury, samo dostarczenie fizycznego kodu może zająć nawet do 30 dni w Australii i Oceanii, czyli czas dostarczenia może wynosić nawet 45 dni.

Po zakończeniu okresu próbnego i uzyskaniu trwałej Strony Pamiątkowej natychmiast możesz użyć kodu w wersji png. Kod możesz wydrukować, zalaminować i wykorzystać już podczas ceremonii pogrzebowej.

Zapraszamy do zakładania Stron Pamięci!